Of eigenlijk: the best way. Kappertjes, knoflook en ansjovis in een worst! Klinkt funky, is waanzinnig. Wat je met deze lekkere worst kan doen? Houd ons in de gaten!
En voor iedereen die nieuwsgierig is: word lid van de Worstclub, dan krijg je begin oktober de Sepp & Levie worst met Fish Tales' lekkerste ansjovis in je pakket.
Ingredienten voor de strijders die zelf gaan knutselen:
2 kg varkensschouder (op 8mm gemalen)
2 kg varkensbuik (op 8 mm gemalen)
30 gram zout
100 ml witte wijn
olijfolie
10 tenen knoflook
200 gram kappertjes
2 bossen peterselie
2 potjes Fish Tales ansjovis
10 gram zwarte peper gemalen
4 tl chilivlokken
rasp van 1 citroen
Bereiding
Je hebt een simpele worststopper nodig voor dit project. Die kun je online kopen voor een paar tientjes. Vraag een slager om vlees voor je te malen. De meeste slagers vinden het leuk dat je zelf worst gaat maken. Snijd de knoflook heel fijn. Laat de kappertjes en ansjovis uitlekken. Verhit drie eetlepels olijfolie en bak hierin de knoflook tot deze goudbruin wordt. Doe de kappertjes, de ansjovis erbij en bak alles tot een geurig papje. Bak chili en peper nog een minuut mee en laat afkoelen. Verdeel nu het zout over het vlees en doe het ansjovismengsel, de peterselie en het citroenrasp erbij en roer alles goed door. Giet nu de wijn op het vlees en kneed het tot er een stevig worst deeg ontstaat. Vul de stopbus en doe de darm over de vulpijp. En nu vullen maar!